نتایج جستجو برای عبارت :

زکات علم به نشر آنست.

باسمه تعالىآیا مىدانید در تمام رساله هاى توضیح المسائل یادگیرى همه ى مسائل مورد نیاز واجب اعلام شده است؟و آیا مىدانید هر چیزى زکاتى دازد و زکات علم نشر آنست؟و آیا مىدانید جهل، دشمن است؟وآیا مىدانید عمل به اینها زمینه ساز ظهورست
‍ ای خالق من ، پرده برانداز ببینم
عشقی که جهان عاشق آنست چه عشق است؟
دیوار ندارد و درش باز به هرکس
وابستگیش دربدری هست ، چه عشق است؟
سوزانده و از بوی خوشش عالم و آدم
چون باده زنان گشته از آن مست چه عشق است؟
سیراب کند با عطش هر تشنه لبی را ،
در بند کشد هرکه که دل بست ، چه عشق است؟
گویند که افلاک بنا شد به وجودش ،
هر دسته که همراه شده ، نگسست چه عشق است؟
از کرببلا جاری و در جوی جهان است
شاهراه جهان است نه بن بست ، چه عشق است؟
#احمد_یزدانی
#کربلا #اربعی
هر چیزی زکاتی دارد؛ مصرف وجوهات شرعی در محل خود، زکات مال است، آموزش به کسی که اهلیت یادگرفتن دارد، زکات علم است[1]، نیکوکاری زکات نعمت‌هاست٬ و وساطت کردن [و کارگشایی] زکات مقام است٬ و بیماری‌ها زکات بدن‌هاست٬ و بخشودن زکات پیروزی است٬ و هر آنچه که زکاتش داده شود از نابودی حفظ می‌گردد.[2] زیبایی […]
نوشته زکات زیبایی چیست؟ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
زکات زیبایی،عفاف وپاکدامنی است.حضرت علی علیه السلام.
زنان رادرپوشش وحجاب نگاهشان دار،چون زن نه کارگراست ونه کارفرما.حضرت علی علیه السلام
بهترین زن آنست که نامحرم رانبیندونیزنامحرم هم اورانبیند.حضرت زهرا(سلام الله علیها)
ایمان وحیاء رابطه مستقیم دارندیعنی هرچقدرکه حیاءبیشترباشدایمان هم بیشتراست بطورکلی حیاء حصارودیواردین وایمان است.
اگردرنمازحجاب رعایت نشود،نمازصحیح نیست واگرنمازبه درگاه الهی قبول نشود،هیچ یک از اعمال قبول نخواهن
نوروفیزیولوژی : مطالعات انسانی ازشروع  همزمانی و عدم همزمانی اصوات :بر اساس دانش مان ، هنوز تحقیقی مبنی بر نوروفیزیولوژی متناسب با درک شنیداری با استفاده از الگوی RMR انجام و منتشر نشده است . در چندین مطالعه فیزیولوژی، اصوات سریع و گذا تولید شده توسط پاسخ های با آنست قوی درون کرتکس شنیداری انجام شده است . پاسخ های همزمان ناشی از اصوات گذرا یک شکل قوی از پردازش اطلاعات زمانی بیمه سمعک در سطح کرتیکال هستند . مطالعات نشان دهنده اینست که هنگامیکه
حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده در جلسه ی شورای زکات شهرستان شبستر:
همه باید در نشر فرهنگ پرداخت زکات مسئولیت پذیر باشند
پرداخت زکات یکی از دستورات مهم الهی در قرآن کریم می باشد و نقش بسزایی می تواند در رفع فقر و رسیدگی به نیازمندان ایفا کند
طبق انتظارات مقام معظم رهبری در پیام شان، تمامی دستگاههای مرتبط باید با تمام قوا به مسئولیت های خود در قبال زکات عمل کنند
پرداخت زکات نماد دینمداری منطقه و شهرستان در اداء تکالیف الهی بوده و ضبط و ثبت آ

مسئول زکات شهرستان شبستر:هرگونه تغییر در روند مدیریت و جمع آوری زکات باید
با اجازه رهبر انقلاب باشد
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تشریح خدمات زکات طی سالیان گذشته تصریح کرد: گردش مالی ۴ هزار میلیارد ریالی سالانه زکات حاصل بیش از ده سال برنامه ریزی شورایعالی زکات کشور و مدیریت صحیح کمیته امداد بعنوان دبیرخانه ای شورای زکات بوده و بحمدالله امروز نقش مهمی در ایجاد عدالت اجتماعی در سطح مناطق محروم و روستایی دارد.
وی افزود: در این زمان که زک
آمده فصل زکات و موسم ایثارآن/میرسدسوی مسلمان برکت بسیار آن/درحریم حق همیشه مال خودرا پاک کن/زمزم صدهابشارت بردل بیدار آن/آیه قرآن رسیده ازبر گنج زکات/خوش بحال مومنین ورحمت هربارآن/اهل بیت مصطفی هم اهل ایتاء زکات/سیره پاک ولایت هست دررفتارآن/بذل وبخشش کن فراوان بریتیم وبرفقیر/درقیامت بهره باشد برهمه آثارآن/میشودآباد هرجابا زکات مسلمین/صداثرتبلیغ دارد در پی گفتارآن/ای مسلمان ولایی زمزم اخلاص شو/میرسد روزی بسویت شمه اسرارآن/دوره آخرزمان و
مسئول اجرایی ستاد زکات شهرستان شبستر:
اصلاح قانون زکات باید در شورایعالی زکات کشور بررسی شود نه در کمیته جنبی یکی از وزارتخانه های دولت!/فریضه زکات از شوونات حاکمیتی است و مراجع تقلید و حوزه های علمیه با دولتی کردن زکات قطعا مخالفت خواهند کرد
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مشاور رییس اداره زکات استان در گفتگو با رسانه های شهرستان شبستر با بیان اینکه قانونی اصلاح می شود که اجرا و ضعف آن مشخص شده باشد تصریح کرد: وقتی دولت به قانون زکات پایبند نی
هرچه زشتی ست درین معرکه زیبا بشود 
اگر از خوابِ گران دیده ی ما وا بشود 
نه فقط یوسفِ مصری ، که خدا را بیند 
دیده ی کور اگر ، سهمِ زلیخا بشود 
بذرِ گل بودن و گل دادنِ تو نیست هنر 
هنر آنست ، خسی زُهره ی مینا بشود 
برکه باشی ، فقط ماه درونت پیداست
آسمان مژده به آنست که دریا بشود 
نشد از هر نَفَسی زنده تنِ مرده ی ما
تنِ ما زنده به انفاسِ مسیحا بشود 
نیست مجنون ، هرآنکس که به لیلا برسد 
هست مجنون ، اگر کشته ی لیلا بشود 
نیست هر رهگذری ، لایقِ چشمِ پُر
جلسه کارگروه صدور مجوز زکات فطره برگزار گردید
با حضور موسوی نماینده امام جمعه، سلمانیان نماینده فرماندار، سرهنگ بابایاری جانشین فرمانده انتظامی شهرستان، مهندس نریمانی رئیس اداره بهزیستی و مهندس محمدی رئیس کمیته امداد و دبیر شورای زکات جلسه کارگروه بررسی صلاحیت موسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطره برگزار گردید
مسئول اجرایی دبیرخانه شورای زکات شهرستان شبستر خبر داد:
رشد ۴۰ درصدی پرداخت زکات فطره در شهرستان شبستر

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در گفتگو با خبرنگاران با ذکر ۴۰ درصدی ساماندهی پرداخت زکات در سطح شهرستان شبستر تصریح کرد: بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون ریال از دبیرخانه شبستر شامل بخش مرکزی و تسوج و حدودا یک میلیارد ریال از دبیرخانه صوفیان فطریه جمع آوری شده که نسبت سال گذشته حداقل ۴۰ درصد رشد را نشان می دهد.
مشاور رییس اداره زکات استان ج
امام جمعه محبوب شهرستان شبستر:
نهضت احیا و ترویج زکات را همگانی کنید
حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه محبوب شبستر با صدور پیام مهمی مردم و باغداران را دعوت به پرداخت زکات و دستگیری از نیازمندان کرد:
پرداخت زکات با نیت شکرگذاری از درگاه الهی موجب تداوم نزول برکات آسمانی و ازدیاد محصولات می شود
همه مردم در نهضت احیاء و ترویج زکات سهیم باشند
دبیر شورای زکات شهرستان شبستر با بیان اینکه در سه ماهه اول سالجاری بیش از ۴ میلیارد ریال زکات در سطح شهرستان شبستر جمع آوری شده افزود: آزادی دو زندانی همشهری، کمک به جهیزیه ، درمان و تحصیل از جمله مصارف زکات در سه ماهه اول بود.
مهندس محمدی قلعه تصریح کرد: طبق برنامه ریزی ها تا انتهای سالجاری بیش از ده میلیارد ریال جمع آوری خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه محبوب شبستر با صدور پیام مهمی مردم و باغداران را دعوت به پرداخت زکات و دستگیری از نیازمندان کرد:
پرداخت زکات با نیت شکرگذاری از درگاه الهی موجب تداوم نزول برکات آسمانی و ازدیاد محصولات می شود
همه مردم در نهضت احیاء و ترویج زکات سهیم باشند
زکات 2 هزارو 500 متر مربع زمین درزرند
رئیس ستاد احیای زکات زرند از پرداخت زکات 2 هزارو500 متر مربعی زمین در این شهرستان خبر داد.
به گزارش ندای زرند، حجت الاسلام محمد رضا سلطانی گفت :زهرا سادات حسینی بانوی نیکوکار زرندی قطعه زمینی به مساحت 2 هزارو 500 متر مربع در روستای نعیم اباد به منظور پرداخت زکات به انجمن بشر دوستانه این روستا اهدا کرد .
وی درباره این عمل خیرخواهانه در روستای نعیم آباد زرند افزود این بانوی نیکوکار این قطعه زمین را به ارزش 1میلی
تشخیص نشانه‌ های اوتیسم در نوزادان کار بسیار سختی است، چون یک نوزاد تازه متولد شده حتی تا دو سالگی هم رفتارهای اجتماعی خیلی زیادی از خود نشان نمی‌دهد. اما مهمترین نکته در برخورد با اوتیسم تشخیص زودهنگام آنست تا آموزش‌ها هرچه سریعتر شروع شود. در این مقاله با ستاره همراه باشید تا به شناخت بیشتری از اوتیسم برسید.
ادامه مطلب

مسئول زکات شهرستان شبستر:هرگونه تغییر در روند مدیریت و جمع آوری زکات
بایدبا اجازه رهبر معظم انقلاب باشد
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تشریح خدمات زکات طی سالیان گذشته تصریح کرد: گردش مالی ۴ هزار میلیارد ریالی سالانه زکات حاصل بیش از ده سال برنامه ریزی شورایعالی زکات کشور و مدیریت صحیح کمیته امداد بعنوان دبیرخانه شورای زکات بوده و بحمدالله امروز نقش مهمی در ایجاد عدالت اجتماعی در سطح مناطق محروم و روستایی دارد.
وی افزود: در این زمان که ز
دومین جلسه شورای زکات شهرستان شبستر در سالجاری برگزار گردید:
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شبستر؛ جلسه شورای زکات شهرستان در دفتر حجت الاسلام محمدزاده امام جمعه شبستر با دستور جلسه بررسی گزارش عملکرد 6 ماهه اول سال 98 و برنامه ریزی برای دستگاه های اجرایی مرتبط بمنظور بهینه سازی اقدامات آتی برگزار گردید.در پایان جلسه احکام دو ساله اعضای شورا توسط امام جمعه شبستر به آنها تقدیم گردید.
2434 - «مجتبی واحدی» از حامیان فتنه88 و اپوزیسیون فراری، با اذعان به وابستگی بسیاری از گروه‌های اپوزیسیون به کشورهای بیگانه، گفت:‌ “منفعت صدها نفر از پاریس تا لندن و از تورنتو تا نیویورک در آنست که جمهوری اسلامی سرنگون نشود ... زیرا با سرنگونی آن، همه اپوزیسیون‌نمایان از نان خوردن می‌افتند!”منبع: www.yon.ir/mzdr93
دانلود فایل اصلی
پیامبر اکرم ( ص) روز عید غدیر فرمودند:
علی علیه اسلام تفسیر کتاب خدا ، و دعوت کننده به سوی خداست ، آگاه باشید که حلال و حرام بیش از آنست که من معرفی و به آنها امر و نهی کنم و بشمارم
پیشنهاد اجرایی :
 100 بار گفتن ذکر الحمدلله الذی جعل کمال دینه و تمام نعمه بولایه امیر المومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام
قانع به یک استخوان چو کرکس بودن
به زان که طفیل خوان ناکس بودن
با نان جوین خویش حقا که به است
کالوده و بپالوده هر خس بودن
( حکیم عمر خیام)
قومی متفکرند در مذهب و دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آن که بانگ آید روزی
کای بیخبران راه نه آنست و نه این
( امروز روز بزرگداشت حجت الحق الامام عمر ابن ابراهیم خیام نیشابوری است)
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
زکات باطنى چیست؟

زکات بر 9 چیز واجب است

زکات مخصوص اسلام نیست بلکه در ادیان پیشین نیز بوده‌است. زکات و نماز از مشترکات همه ادیان آسمانی است. 
زکات چیست؟
زکات از دستورهای اسلامی و یکی از فروع
دین است و در مورد چیزهایی وضع شده که انسان آن‌ها را با کمک طبیعت به وجود
می‌آورد، آن هم طبیعت سهل و ساده؛ یعنی انسان به نسبت، کار کمی انجام داده
و طبیعت کار بیشتر را انجام می‌دهد و محصول را مفت و رایگان در اختیار
انسان می‌گذارد.
مثلاً گ
نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
با عرض احترام ، چند یادآوری برای خوانندگان گرامی داشته باشم :
مطالب تکمیلی و مرتبط به مرور نوشته می‌شود.
همه‌ی نوشته ها ، تحقیق و بررسی و تایپ شخص اینجانب است. پس خواهشا در کپی کردن ذکر نام نویسنده « اشکان ارشادی » را در صفحه ی خود بگذراید و بهتراست برای حفظ حقوق معنوی اینجانب علاوه بر ذکر نام ، لینک وب را هم قرار دهید. 
من این مطالب را برای شما عزیزان می نویسم و چون هزینه‌های چاپ و نشر زیاد است و همچنین مطا
✅« ششمین #کنفرانس بین المللی علمی مسجد، زکات و وقف»برای اطلاعات بیشتر به وبسایت http://yon.ir/bi1HH مراجعه نمایید.مطالب بیشتر در «انجمن بین المللی ترنم صلح»
از منوی سمت چپ «انجمن بین المللی ترنم صلح» را دنبال کنید تا رخداد بروزرسانی مطالب وب، برای شما ارسال گردد.
از خطبه ‏هاى آن حضرت علیه السّلام است (که در آن وفاء را ستوده و حیله را مذمّت فرموده(: وفاء قرین راستى است و من سپرى نگاه‏ دارنده تر از وفاى بعهد (براى جلوگیرى از عذاب الهىّ) سراغ ندارم و کسیکه بداند بازگشتش (در قیامت) چگونه است (و بچه نحوى از او حساب می کشند، هرگز) مکر نمی کند، ما در زمانى واقع شده‏ایم که بیشتر مردم آن، مکر را زیرکى پندارند و نادانان ایشان را زیرک خوانند، چه سودى مى ‏برند این مکر کنندگان خدا ایشان را بکشد تا مردم از شرّشان آسو
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
به کویر ماننده ایم
و به صحراهای داغناک
ما ،این آدمیان هبوط کرده در وادی حیرت
که چارسومان را دیوارهای سیمانی گرفته اند
تشنگانی که قدر دریا ندانسته
و پا از گلیم خویش فراتر گذاشتند
و سر از سراب در آوردند
ما این آدمیان سرگشته
این تشنگان تهیدست
...

و گفت :
یا موسی!
فقیر آنست که روزی دهنده ای چون منش نیست...
و بیمار آن که طبیبی چون من ندارد...
و غریب آن که رفیقی نیافته مانند من...
خدایا!
ما گدایان همواره در پیشگاهت سر میساییم
که از فقر عشق رنج می بریم
و ا
روزی مریدان شیخ ابوسعید ابوالخیر به او گفتند:" ای شیخ فلانی روی آب راه میرود " شیخ گفت:" وزغ نیز روی آب راه میرود" دوباره گفتند :" فلانی در هوا پرواز میکند " شیخ گفت:" مگس نیز در هوا پرواز میکند" مریدانش گفتند:" شخصی در چشم به هم زدنی از شهری به شهری میرود" شیخ گفت:" شیطان هم در چشم به هم زدنی از شهری به شهری میرود" آنگاه شیخ رو به مریدانش کرد وگفت:" مرد آنست که در میان همنوعانش بنشیند و بپاخیزد وداد وستد کند وبخورد وبخوابد ولی دل او یک لحظه از یاد خدا غ
چه کند گوی که عاجز نشود چوگان را
سروبالای کمان ابرو اگر تیر زند
عاشق آنست که بر دیده نهد پیکان را
#سعدی
بنده
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
این شبه داستان نه داستان است و نه به هیچ وجه تاریخ!!!

ابوخالد عصا زنان جلو آمد و کنار مالک بر زمین نشست و به مالک گفت: یا شیخ! ما پیرمردها شاید شجاعت جوانان را نداشته باشیم و آن را گاهی حماقت بدانیم اما همین احتیاط یا به قول جوان ها ترس، باعث شده بیش از آنکه از زور بازوی مان استفاده کنیم، از قدرت ذهن و فکرمان بهره ببریم، البته اگر جوانی جسارت نکند و نگوید: پیرمرد خرفت، فکر هم مگر دارد.این جمله را گفت و نگاهی به ابومنصور انداخت.مالک به پیرمرد گفت
قدرت از منطق شیرین #سخنگو برود
ناگهی باد خزان آید و این رونق و آب
که تو می‌بینی ازین گلبن خوشبو برود
#سعدی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
امام رضا علیه السلام : 
خداوند سه‌ چیز رابه‌ سه‌ چیزدیگر مربوط کرده‌ است‌ و به‌ طورجداگانه‌ نمى‌پذیرد.

❶ نماز را با زکات‌ ذکر کرده‌ است‌ ،هرکس‌ نماز بخواند و زکات‌ ندهد نمازش‌ پذیرفته‌ نیست‌ .

❷  شکرخود و شکر از والدین را با هم‌ ذکر کرده‌ است‌ . از این‌ رو هرکس‌ از والدین‌ خود قدردانى‌ نکند از خدا قدردانى نکرده‌ است‌ .

❸  در قرآن سفارش‌ به‌ تقوا و سفارش‌ به‌ ارحام‌(نزدیکان) در کنار هم‌ آمده‌ است‌. پس‌ اگرکسى‌ به‌ خویش
"عیدی امسال کارمندان دولت، هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال تمام است"
گویند:
به فرمان شاه عباس، کاروانسراها ساختند. تعدادشان چون به 999 رسید دستور به توقف داد.
گفتند: قبله عالم به سلامت باد! رخصت بفرمایید تا هزار دستگاه تکمیل شود.
گفت: خیر! کافیست؛ حکمتی در آنست که شما قادر به درکش نیستید!
لفظ "هزار" زود گفته میشود و تمام میگردد و لیکن گفتن عبارت "نهصد و نود و نه کاروانسرا" خود ابهتی شاهانه دارد.
برگرفته از @ancient ™
امام‌باقر‌علیه‌السلام:پیامبر‌اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم‌از‌کنار‌قبر‌قیس‌بن‌فهد
گذشتند،‌در‌حالیکه‌قیس‌در‌عذاب‌بود،پیامبر‌دو‌تکه‌چوب‌بر‌قبر‌او‌گذاشتند،و‌بعد‌
فرمودند:یخفف‌(عنه)ما‌کانتا‌خضراوین،یعنی،‌تا‌وقتی‌این‌دو‌چوب‌تر‌هستند‌صاحب
قبر‌عذاب‌نمیشود.
از‌امام‌صادق‌علیه‌السلام‌:الجریده‌تنفع‌المومن‌والکافر.یعنی:این‌چوب(درخت‌خرما)
‌برای‌مومن‌وکافر‌مفید‌است.
ولذا‌بهتر‌آنست‌که‌این‌د
قصه دار ندوه
یک
اهل مکه چون دیدند که عرب در دین محمد همی‌آیند و دین وی هرروز قوی‌تر همی‌گردد گفتند تدبیر کفایت شرّ وی باید کردن پیش از آنکه کار از دست درگذرد. و ایشان را دارِنَدوه‌ای بود تدبیرها و مشورت‌ها آنجا کردندی. قصد آن کردند. در راه که می‌شدند ابلیس ایشان را پیش آمد برهیئت پیری اعوَرِ عصای بدستِ پشت دوتاهِ چیزی سبز در گردن افگنده و تسلیج در دست و لب همی‌جنبانید گفت: «صنادید قریش، کجا همی‌خرامید؟» گفتند: «انجمنی خواهیم کرد در حدیث
قصه دار ندوه
یک
اهل مکه چون دیدند که عرب در دین محمد همی‌آیند و دین وی هرروز قوی‌تر همی‌گردد گفتند تدبیر کفایت شرّ وی باید کردن پیش از آنکه کار از دست درگذرد. و ایشان را دارِنَدوه‌ای بود تدبیرها و مشورت‌ها آنجا کردندی. قصد آن کردند. در راه که می‌شدند ابلیس ایشان را پیش آمد برهیئت پیری اعوَرِ عصای بدستِ پشت دوتاهِ چیزی سبز در گردن افگنده و تسلیج در دست و لب همی‌جنبانید گفت: «صنادید قریش، کجا همی‌خرامید؟» گفتند: «انجمنی خواهیم کرد در حدیث
سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی/ چه خیال‌ها گذر کرد و گذر نکرد خوابی
به چه دیر ماندی ای صبح که جان من برآمد/ بزه کردی و نکردند مؤذنان ثوابی
نفس خروس بگرفت که نوبتی بخواند/ همه بلبلان بمردند و نماند جز غرابی
نفحات صبح دانی ز چه روی دوست دارم/ که به روی دوست ماند که برافکند نقابی
سرم از خدای خواهد که به پایش اندر افتد/ که در آب مرده بهتر که در آرزوی آبی
دل من نه مرد آنست که با غمش برآید/ مگسی کجا تواند که بیفکند عقابی
نه چنان گناهکارم که به دشمنم س
آبان بن تغلب گوید بامام صادق علیه السلام عرض کردم قربانت  خدایتعلی فرماید خودرا  بکردنه نینداخته 11 سوره 90  حضرت  فرمود کسی را که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش  داشته از گردنه گذشته است و ما هستیم آن گردنه یی که هر کس  وارد شود  نجات یابد راوی گوید من خاموش بودم باز حضرت فرمود نمی خواهی بتو  حرفی  آموزم و افاده  کنم  که از دنیا  و آنچه در آنست برایت بهتر باشد  و عرض کردم  چرا قربانت فرمود آن قول  خداست آزاد کردن بنده  13 سوره 90 آنگاه فرمود مردم هم
دیانت ،صداقت ، شجاعت و شرافت سردار سلیمانی را بگذارید در کنار دیانت ، صداقت ، شجاعت و شرافت کسانی که با مطرح کردن "دولت با تفنگ" ،سعی در تخریب سپاه داشتند!
بی شرافتی آنست که به شریف ترین رزمندگان کشور ،که عمری را در جبهه و خط مقدم مبارزه با دشمن گذراندند و امنیت را برای کشورشان به ارمغان آوردند، تهمت دولت با تفنگ بزنیم!
یکی از آیاتی که بر سر استثنایی بودن آن و الحاقش به سوره مزمل بحث است، آیه اخر سوره است. خلاصه به عرض برسانم تاکنون که 59 سوره از قرآن کریم به تزتیب نزول توسط استاد بهجت پور تفسیر شده است، تنها مورد قطعی استثنایی بودن آیات قرآن، همین آیه است.
با هم جایگاه این آیه را در نزول بررسی می کنیم
جایگاه آیه
 آیه‌ی آخر سوره آیه ای استثنایی است که به دستور پیامبر اکرم …به سوره ملحق شده است؛ البته در مورد زمان نزول و الحاق آن، اختلاف است و از هشت ماه تا یک یا
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شبستر :
جمع آوری بیش از 9 میلیارد ریال زکات در 9 ماهه سالجاری

ایوب محمدی قلعه با اعلام این خبر افزود : این نهاد به عنوان متولی احیـا این فریضه با همکاری روحانیون و مبلغین به ترویج، آگاه سازی، پیگیری جمع آوری زکات و مصرف آن در جهت توسعه عام المنفعه اقدام می کند.
دبیر شورای زکات شهرستان شبستر، با اشاره به اینکه تبلیغ وکمک فکری و فرهنگی با همراهی روحانیون باعث می شود تا مشکلات نیازمندان مرتفع شود افزود:در سالجاری
بنام خدا
زکات علم :
اولین روزی که این وبلاگ را  ساختم  شوق و ذوق خاصی داشتم . چون دوست داشتم  علم  و تجربه ی خودم را  در اختیار  مردم  قرار  دهم  و عملا زکات علم ام  را پرداخت کنم. 
+
فرقی نمی کند فقیر باشیم یا ثروتمند  . شرعا  طبق دستور خدا  موظف هستیم زکات علم مان  را  بپردازیم.  
+
الان  کمی خسته ام . ولی  بازهم دوست دارم  دانش  و تجربه ی  خودم را با  کاربران  به اشتراک  بگذارم .   عملا  دوست  دارم زکات  علم ام را  تا پایان عمر  بپردازم . 
+
گاهی
سؤال من در مورد آیه ولایت یعنی آیه 55 سوره مائده است؛ آیه می‌گوید که امام علی(علیه السلام ) در هنگام نماز صدقه دادند..... حال سؤال این جاست که حضرت علی( علیه السلام ) در زمان پیامبر( صلی الله علیه و آله و سلم ) فقیر بودند پس بنابر این یک زره را به عنوان مهریه حضرت زهرا(س) دادند... زکات هم که بر انسان فقیر واجب نیست...و نباید زکات بدهد....پس چرا با این‌که زکات بر ایشان واجب و لازم نبود این کار را کردند؟

پاسخ اجمالی

حضرت علی ( علیه السلام ) هیچگاه فقیر و
:بزرگی گوید؛
گذشته هایت را ببخش زیرا که آنها همچون کفشهای کودکیت نه تنها برایت کوچکند بلکه تو را از برداشتن گامهای بلند باز می دارند.لذاهم چنانکه زکات بدن روزه است،زکات روزه هم اخلاق خوش است و اخلاق خوش زمینه ای برای بخشش هاست. اخلاق بد همه را فراری می دهد. رمضان فرصت بخشش هاست
.التماس دعا
بنام خدا
زکات علم :
اولین روزی که این وبلاگ را  ساختم  شوق و ذوق خاصی داشتم . چون دوست داشتم  علم  و تجربه ی خودم را  در اختیار  مردم  قرار  دهم  و عملا زکات علم ام  را پرداخت کنم. 
+
فرقی نمی کند فقیر باشیم یا ثروتمند  . شرعا  طبق دستور خدا  موظف هستیم زکات علم مان  را  بپردازیم.  
+
الان  کمی خسته ام . ولی  بازهم دوست دارم  دانش  و تجربه ی  خودم را با  کاربران  به اشتراک  بگذارم .   عملا  دوست  دارم زکات  علم ام را  تا پایان عمر  بپردازم . 
+
گاهی
محمد بن مسلم گوید از امام صادق ع در باره قول خدای عزوجل پرسیدم 30 سوره 41 و کسانیکه گفتند پروردگارما خداست و سپس استوار شدند فرمود بر امامان یکی پس از دیگری استوار بمانند و فرشتگان بر ایشان نازل شوند که بیم مدارید و اندوهگین مباشید و ب بهشتی که بان وعده مییافتید شادمان باشید    توضیح استواری بر ایمان بمعنی پایدار بر شرایط و لوازم آنست مانند اطاعت و فرمانبرداری از دستور دینی و عدم انحراف در عقاید قلبی و امام رضا ع بیک از شیعیان فرمود استواری بر
زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تع

زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر ت
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تع

همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر ت
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعد

فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به‌عنوان طعام محسوب می‌شوند. بر اساس محاسبات صورت‌گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه‌ی سه کیلو گندم، ۸۰۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به‌عنوان فطریه کفایت می‌کند. اما هم‌وطنان می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، سه کیلو از آن یا معادل قیمت آن را به‌عنوان فطریه بپردازند. البته در هر صورت پرداخت حداقل ۸۰۰۰ تومان برای هر نفر کفایت می‌کند.
زکات،فطریه و کفاره 98 اعلام شد
دفتر وجوهات رهبر انقلاب اسلامی مبلغ زکات فطریه و کفاره ۹۸ را اعلام کرد.
فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به‌عنوان طعام محسوب می‌شوند. بر اساس محاسبات صورت‌گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه‌ی سه کیلو گندم، ۸۰۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به‌عنوان فطریه کفایت می‌کند. اما هم‌وطنان می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، سه کیلو از آن یا معادل قیم
این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه ه
این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه ه
به نام خدای مهدی (ع)

آیه ولایت: (سوره مائده، آیه 55)اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون»«ولیّ شما تنها خدا و رسول او و کسانی که ایمان آورده‌اند؛همان کسانی که نماز را بر پا می‌دارند و در حال رکوع نماز زکات می‌پردازند، می‎باشند.»برو ای گدای مسکین در خانه ی علی زنکه نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را درباره آیه ولایتhttp://www.maarefquran.com/Files/pajohesh.php?id=2&pageId=4بازنشر:http://www.afsaran.ir/Link/999529http://mehrdadz.blog.ir/p
این شبه داستان نه داستان است و نه به هیچ وجه تاریخ!!!

مالک نگاهی به ابوخالد کرد و گفت: پیرمرد! مشکل پرداختن زکات و نپرداختنش نیست. اصلا زکات صرفا مقداری مال که از مردم بگیری و به مستحقینش برسانی نیست بلکه یک رکن ثروت سیاسی در کنار خمس و خراج است، ثروتی که قدرت را تضمین می کند. فدک را با وجودی که می دانستند حق شان نیست، چنان که تک تک فرزندان خود را می شناسند، از صاحبش به زور گرفتند چون اگر در دست صاحبش که بزرگترین و مهم ترین و وجیه ترین و محبوترین
■ ابتدا این کلیپ را ببنید سپس متن را مطالعه کنید؛
1: پیرمرد کشاورز طبسی در مقابل وزیر کشاورزی ایستاده و بدون ملاحظات اداری در کمال اعتماد به نفس از وضعیت مدیریت کشاورزی و شرایط بازار گوجه فرنگی گلایه می کند!
2: نکته قابل توجه برای شما لحظه خداحافظی است که دستی به شانه وزیر می زند و می گوید: خودتان می دانید و مملکتتان! (احساس "دیگری" بودن) 
3: این کشاورز مهمترین زمان ارائه درد دل خود را به دو بیت اختصاص داد که برای بسیاری نامفهوم است. اما شعری که ا

بسمه تعالی
واحسرتا علی مافرطت فی جنب الله
بدترین اثر #غفلت از حق تعالی آنست که در نماز که او با تمام اسماء جلال و جمالش برای اولیاء خودش ظاهر میشود؛ خودش را از ما غافلین پنهان میکند؛ عمری #نماز میخانیم ولی دریغا در نماز که قره العین رسول الله (ص) است او را حتی یک لحظه مشاهده کنیم؛
بزرگان از اهل معرفت؛ راه درمان #غفلت را ؛ مراقبه در تمام حالات و لحظات عمر بیان فرموده اند.
☘ ای خرم از فروغ رخت لاله زار عمر 
☘ بازآ که ریخت بی گل رویت بهار عمر
☘ ا
همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعد
نیاز به عاطفه و توجه زیاد. نیاز به راحتی های زندگی و مراقبتهایی که از انها می شود.
نیاز به حس امنیت. نیاز به این که در اجتماع باشند و نیاز به تفریح.
و این را می دانیم که سالمندان حتما به پرستار سالمند نیاز دارند حتی اگر سلامت باشند.
زیرا حضور پرستار سالمند نشانه آنست که شما به فکر او هستید و برای برطرف شدن نیازهای او تلاش می کنید.
مناظره هشام بن حکم با عمرو بن عبید (ابامروان)

در کتاب کافى  در کتاب الحجة مرحوم کلینى از على بن ابراهیم از پدرش‏ از حسن بن ابراهیم از یونس بن یعقوب روایت مى‏کند که:

در نزد حضرت امام جعفر صادق علیه السلام جماعتى از اصحاب بودند که از آنجمله حمران بن أعین و محمّد بن نعمان و هشام بن سالم و طیّار و جماعتى که در میان آنان جوانى برومند بنام هِشام بن حَکَم بود.

حضرت به هشام بن حکم فرمودند اى هشام! آیا خبر مى‏ دهى به ما از آن مناظره و مکالمه‏ اى که
دختر و پسر بدون هیج گونه رابطه شرعی و قانونی زیر یک سقف با هم زندگی می کنند که ممکن است با هم روابط عاطفی جنسی داشته باشند و مدتی هم با هم به سر بیاورند و بعد هم اگر علاقه مند نبودند از هم جدا شوند. این پدیده ای که به وجود آمده از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چند علت مهم دارد که اولین نکته در این علت پدیداری اش آنست که این نیاز جنسی که برای جوان ها یک نیاز طبیعی است وقتی در بستر ازدواج سالم مشروع و قانونی پاسخ داده نشود طبیعی است که به راه های دیگر
صدیقه وسمقی ‌می‌نویسد:
«زکات بر اساس آیات
متعدد قرآن واجب است و تأکید فراوانی بر آن شده است. زکات پرداخت بخشی از مال از
سوی شخص متمول به افراد فقیر و درمانده است. شرایط زندگی، گذر زمان و تحولات
اجتماعی نمی‌تواند در ماهیت این عبادت تأثیر بگذارد. پرداخت زکات در هر جامعه و
عصری از سوی ثروتمند به فقیر کاری انسانی و پسندیده و عقلانی است.
در قرآن به اصل
پرداخت زکات و صفات افراد مستحق دریافت زکات اشاره شده است. اما اینکه زکات به چه
اموالی تعلق می‌
مأخذ وحدت وجود در کلام دکتر سعید نفیسی
آیا مأخذ وحدت وجود از اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام هست یا بدعتی بوده که از غیرمسلمانان وارد مکتب تصوف و فلاسفه شده؟
سعید نفیسی، تصوف‌پژوه و استاد تاریخ و ادبیات در مورد مأخذ و سرچشمه وحدت وجود می‌نویسد:
فلسفه وحدت وجود در ایران و هند مأخوذ از فلسفه هندی «پتنجالی» است که تعبیر آن این است که «رنگ آب رنگ ظرف آنست».
سرچشمه تصوف در ایران، تألیف سعید نفیسی، صفحه ۲۲۲، چاپ کتابفروشی فروغی
قضاوت با شما !!!
واقعیت دردناک آنست که در طول تاریخ مسبب بیشترین آسیب هایی که بشریت متحمل شده است آدم های بیشعور بوده اند و نه آدم های نادان.
جنایتکاران بزرگ تاریخ همگی آدم هایی باهوش و سخت کوش بوده اند که حاصل ضرب استعدادهای شخصی متعدد مثبت آنها با خودخواهی، تعرض به حقوق دیگران و رذالت های منفی شان، از آنها بیشعورهای عظیم و مخوفی ساخته که دنیایی را به آتش کشیده اند.
در دنیای مدرن و با بالا رفتن سطح آموزش در سایه ی این تفکر نادرست که سواد و آگاهی، الزلماً رفا
هر کس می‌خواهد در معرفت، اسطوانه‌ای بشود، در «نفی خواطر» بکوشد.
--------
در همه شبانه روز، محبت و عشق خدا را بر دل خود مرور دهید، به خصوص موقع خواب شبانه بیشتر مقید به این امر باشید.
--------
مشکلات نباید مایه‌ی تنبلی و تسویف(امروز و فردا کردن) شود؛ زیرا مشکلات همیشه در راه سالکان بوده است، بلکه سالکان گذشته مشکلاتی به مراتب بیشتر و سخت‌تر از مشکلات ما داشته اند.
--------
قرآن را با توجه و ترتیل بخوانید، از هزار کتاب سلوک قوی تر است.
-------
بعضی از عرفا گف
دوستان عزیز سلام ضمن شب بخیر مطئمن هستم که حداقل یکنفر از این وبلاگ حمایت می کند آنهم خودم . شاید تعجب کنید که چرا چنین حرفی را میزنم ، شاید بسیار برای شما پیش آمده باشد که بعد از انجام کاری به اشتباه بودن آن پی بردید و ناگهان احساس حماقت کرده اید هرچند این احساس زود گذر باشد عقلا به این نوع اشتباه هات به شکلی نوعی تجربه نگاه می کنند و معتقند انسان جایز الخطاست البته من به اندازه عقلا درک ندارم ولی تا حدودی اگر بخواهیم منصف باشیم این امر در مور

نه راه و رسم درون گرایی قرون وسطایی می تواند بیماریهای بشریت گرفتار نومیدی را درمان کند و نه ملی گرایی و جامعه گرایی ملحدانه جدید.بی شک زمان حاضر یکی از دورانهای بحرانی بزرگ تاریخ فرهنگ جدید است. جهان نو نیازمند تجدید حیات زیست شناختی است و دین که در تجلیات برتر خود نه جزمیگری و تعبد است و نه تشریفات و کاهن بازی، تنها عاملی است که می تواند از لحاظ اخلاقی انسان جدید را برای تحمل بار مسولیت سنگینی که پیشرفت علم جدید مستلزم آنست آماده سازد و ب
مخفف "Preprocessor Hypertext".  این یک زبان برنامه نوبسی است. PHP یک زبان برنامه نویسی وب با استفاده از HTML است. این بدان معنی است که می توان کد PHP را در HTML یک صفحه وب وارد کرد.
هنگامی که به یک صفحه PHP دسترسی پیدا می کنید ، کد PHP توسط سروری که صفحه ساکن آنست ، "تجزیه" خوانده یا "تجزیه" می شود. خروجی حاصل از توابع PHP در صفحه به طور معمول به عنوان کد HTML برمی گردد که توسط مرورگر قابل خواندن است.
از آنجا که کد PHP قبل از لود شدن صفحه به HTML تبدیل شده است ، کاربران نمی توانند
آن سیه چهره که خلقی نگرانند او را
خوبرویان جهان بنده به جانند او را
دلبرانی که به خوبی بنشانند امروز
جای آنست که بر دیده نشانند او را
دامنش پاک ز عارست و دلش پاک ز عیب
پاکبازان جهان بنده از آنند او را
گر در افتد به کفم دامن وصلش روزی
از کف من به جهانی نجهانند او را
نیست بی‌مصلحتی از بر او دوری من
برمیدم ز برش، تا نرمانند او را
قیمت قامت او را من بیدل دانم
ورنه این یک دوسه افسرده چه دانند او را؟
ای که گشت اوحدی از بهر تو بدنام جهان
بندهٔ تست، نام ک
آنچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید. شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد. برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد. ساختن خانه‌ای در رویا آسان اما در عمل سخت و دشوار است!
در ای
زکات علم، نشر آن است.
هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد.
بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت.
انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.
همچنین وبلاک نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند.
در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تع
استفتا شخصی از محضر ایت الله مکارم شیرازی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و تحیت بنده اصالتا اهل یکی از شهرهای استان فارس هستم و فعلا جهت تحصیل در قم هستم. اما برای تبلیغ به یکی از شهرهای استان دیگری میباشم و تا چندروز بعد از ماه مبارک رمضان هم در انجا خواهم بود. اکنون برای ادای زکات فطره با توجه به اینکه در وطن خود نیستم ایا باید زکات فطره ام را به وطنم ارسال کنم یا در محل تبلیغ ام میتوانم هزینه کنم ؟

بسم الله الرحمن الرحیم
کد رهگیری: 9803080141
:
«٢٧١»إِنْ‌ تُبْدُوا الصَّدَقاتِ‌ فَنِعِمّا هِیَ‌ وَ إِنْ‌ تُخْفُوها وَ تُؤْتُوهَا الْفُقَراءَ فَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ‌ وَ یُکَفِّرُ عَنْکُمْ‌ مِنْ‌ سَیِّئاتِکُمْ‌ وَ اللّهُ‌ بِما تَعْمَلُونَ‌ خَبِیرٌ اگر صدقات را آشکارا بدهید،پس آن کار خوبى است،ولى اگر آنها را مخفى ساخته و به نیازمندان بدهید،پس این براى شما بهتر است و قسمتى از گناهان شما را مى‌زداید و خداوند به آنچه انجام مى‌دهید آگاه است. نکته‌ها: امام باقر علیه السلام ذیل ای
با نام‌نویسی نامزدهای شرکت در یازدهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای عدالتخواه به موازات نمایندگانِ دوگانۀ ملال‌آور اصلاح‌طلب_اصولگرا وارد رقابت‌های این دوره شده‌اند.این رخداد می‌تواند آغازگر فصل نوینی در سپهر اجتماعی و سیاسی ایران باشد که با سیر نزولی ائتلاف‌های سنتی هم‌زمان شده است؛ کما اینکه در دیگر نقاط جهان، شاهد عدم اقبال به احزاب سنتی و روی آوردن مردم به نیروهای تحول‌گرا و ضد فساد هستیم.در ایرانِ ما نیز،
اگر نظر نگذاری ، انتظار نظر دارند. 
نظر بگذاری ، میگند چرا تبلیغ وبت میکنی؟ 
اگر دنبال کنی و نگی ؛ میگند چرا نمیگی ما حواسمان نیست.
دنبال بکنی و بگی ؛ میگند : این روشها منسوخ شده ، برو. 
این حرفها یعنی خفقان ، دیکتاتوری 
اگه نظر منرا تبلیغ میبینی با آن دیده ی عقب ماندت! منتشرش نکن. حذفش کن. 
در ضمن : یعنی نمی خواهید ردپایی از خواننده برای شما باقی بماند.؟؟؟ 
بجای جروبحث ، همین حالا نظرات منرا که با تهمت تبلیغ معرفی میکنی! حذفش کن ، از انتشار درش ب

.....
بی ربط۱:
زکات علم نشر و آموزش اونه...
و پرداخت زکات هرچیز اونو از بلا حفظ میکنه ...
نتیجه اینکه برای اینکه علمت سالم بمونه باید به بقیه یادش بدی !
تصمیم گرفتم تا اونجا ک میتونم چیزی خوب و جدیدی ک فک میکنم به درد بقیه میخوره تو حقوق یا راجع به کنکور انسانی ...یا حتی زبان و داستان یاد گرفتم به اونایی ک لازمش دارن معرفی کنم و مسیر بدم...نمیتونم اسمشو بذارم یاد دادن...چون من معلم نیستم‌‌‌...اما میخوام برای سالم موندن محفوظاتم یه کاری کرده باشم...!
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
 از سخنان مولایمان امیرالمومنین علی علیه الاف السلام در نهج‌البلاغه ،در مذمّت علمایى که فتواى مخالف مى‏ دهند.
(1) مسئله ‏اى از احکام دین از یکى از علماء پرسیده میشود او به رأى خود راجع بآن فتوى مى ‏دهد، همان مسئله از قاضى دیگرى سؤال می شود فتواى او بر خلاف قاضى اوّلى است، آنگاه ایشان با حکمهاى خلاف یکدیگر نزد پیشوایى که آنها را قاضى قرار داده گرد مى ‏آیند (و از او تصدیق مى ‏خواهند)
موسسه تدریس خصوصی پویا

این موسسه در سال 1370 به همت سرکار خانم تهرانی -آقای مهندس شاهزمانی

و خانم دکتر کیانا شاهزمانی در شهر اصفهان شروع به فعالیت نمود.

هدف اصلی موسسه کمک به دانش آموزان و خانواده های کم بضاعت جهت ارتقاء

سطح علمی ایشان بوده و همواره سعی بر آنست که این دانش آموزان بتوانند با

کمترین هزینه از خدمات آموزشی مطابق با آخرین استانداردها بهره جویند.

کلیه فعالیتها در موسسه تدریس خصوصی پویا بصورت الکترونیکی و مطابق با آخری
تشریفات ترنه
امکانات و خدمات تشریفات ترنه را بشناسید
اولین و مهمترین ویژگی یک تشریفات موفق تیم مدیریت آنست بعبارتی باید تجربه و توان کافی در اداره کردن یک جشن را داشته باشد
برگزاری موفق تشریفات عروسی، معمولا آسان نیست و نیاز به صرف وقت و انرژی و برنامه ریزی دارد. از آنجا که اکثر مردم فقط یک بار عروسی می کنند، بنابراین شاید تجربیات برگزاری موفق تشریفات عروسی، در بین نزدیکان شما انگشت شمار باشد. اما نکاتی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد، ن
این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد. (گفتم که حذف نمی‌کنم، دروغ می‌گه)
زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است. (من فقط میخوام کپی-پیست کنم که بقیه مدام زکات بدن)
همچنین وبلاگ نویسی یکی از
آری این دعای کسی است که درصدد تغییر است و جز ناتوانی چیز دیگری نمی یابد.
چنین کسی به اندازه رویت ناتوانی اش و به اندازه موانع و بن بست هایش دلی پرامید و روحیه ای درانتظار دارد و می داند همین بن بست ها سر لقاء خداست.
از طرفی مجاهد است و در حرکت و پر دشمن آنقدر که دشمن او خدا یکی است از طرفی هیچ است و هیچ و هیچ!
بن بست ها چشمانش را منتظر می کند و نداری ها دستانش را پر تر از نیاز و آنست حکایت مای نصرالله اولیاءالله
پس ای مجاهدان در صف مجاهدت قرار گیرید
تصور من از آینده چیزی گنگ و نامفهوم است،چیزی ترسناک و در عین حال کاملا مبهم ...
مثل این می ماند که در قایقی در میان اقیانوس نشسته باشی و سطح اقیانوس را مه گرفته باشد و تو ندانی در چند متری تو چه چیزی وجود دارد ؟؟ در این وضعیت آیا خبری از افق های دور و ملموس هست تا مسیرت را به آن سوی تنظیم کنی؟؟
هر وقت به آینده فکر می کنم سرم گیج می رود بی درنگ به سوی تخت خواب می روم و چشمهایم را می بندم و سعی می کنم فراموش کنم.
گرچه همیشه سعی می کردم خود را برای آینده
قصه نوح علیه‌السّلام
یک
 در اخبار است که ابلیس لعنت‌الله از عذاب بترسید. قصد کرد که در کشتی رود. همی‌بود تا آخر چیزی که در آنجا شد خر بود. ابلیس دست در دنبال وی زد و آب غلبه کرد. نوح حمار را گفت: «درآی پیش‌ از آنکه هلاک شوی.» و ابلیس نمی‌گذاشت. نوح گفت: «درآی ای ملعون» حمار را، ابلیس درآمد و در گوشه‌ای بنشستن. نوح ندانست تا آنگه که اهل کشتی را در کشتی راست می‌نشاند ابلیس را دید. گفت: «ترا ای ملعون، کی درین‌ جای آورد؟» گفت تو. نوح گفت: «من ترا کی
هر چیزی زکاتی دارد؛ مصرف وجوهات شرعی در محل خود، زکات مال است، آموزش به کسی که اهلیت یادگرفتن دارد، زکات علم است[۱]، نیکوکاری زکات نعمت‌هاست٬ و وساطت کردن [و کارگشایی] زکات مقام است٬ و بیماری‌ها زکات بدن‌هاست٬ و بخشودن زکات پیروزی است٬ و هر آنچه که زکاتش داده شود از نابودی حفظ می‌گردد.[۲]

زیبایی هم زکات دارد و زکات زیبایی عفت و پاک‌دامنی است.[۳]
و البته هر چیزی آفتی دارد و آفت زیبایی، غرور و خودبزرگ‌بینی است.[۴]
نکته بسیار قابل توجه اینکه ب
حُبِّبَ إلَىَّ من دُنیاکُم ثَلاثٌ؛ تِلاوَةُ کِتابِ اللّه ِ و النَّظَرُ فی وَجهِ رَسولِ
اللّه ِ و الإنفاقُ فی سَبیلِ اللّه؛
از دنیاى شما محبّت سه چیز در دل من نهاده شد؛
تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر خدا(ص) و انفاق در راه خدا.
برای دختر پیامبر ص سه چیز محبوب و دوست داشتنی است:
تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر، انفاق در راه خدا
۱. تلاوت قرآن
قرآن نور است. کلام خداست.
انسان با خواندن آن با چگونگی آفرینش و هدف آن، با نعمت ها و دستورات خدا،
با سرنو
از خطبه‏ هاى آن حضرت علیه السّلام است که
در ترسانیدن اهل نهروان فرموده.

نهروان اسم موضعى است در کنار نهرى در
راهى که به کوفه نزدیک است سمت صحراى حروراء، و حروراء نام قریه ‏ایست نزدیک کوفه،
و اینکه خوارج نهروان را حروریّه مى‏نامند از جهت این است که اجتماع ایشان براى
مخالفت با امیر المؤمنین در آن صحرا بوده است، و سبب جنگ حضرت با خوارج نهروان
آنست که چون در جنگ صفّین کارزار بر معاویه و اصحابش سخت شد مخصوصا در لیلة الهریر
که سى و شش هزار نفر از
«زکات» از ریشۀ
«زک‌ی» که به معنی رشد، زیادشدن و همچنین طهارت است. زکات را زکات نامیده‌اند به
خاطر اینکه به سبب آن، امید زیادشدن مال می‌رود و همچنین باعث طهارت مال می‌شود.[1]
ولی
با مراجعه به قرآن کریم، مبینیم که زکات علاوه بر پاک کردن مال، چیز دیگری را هم
طهارت می‌دهد و آن عبارت است از خود زکات‌دهنده! طهارتی که از قطع علاقه به مال
دنیا و مال‌اندوزی دارد و روحیۀ سخاوت و نوع‌دوستی را در انسان پرورش می‌دهد:
«خُذْ
مِنْ أَمْوالِهِمْ صَدَقَةً
محمد سروش محلاتی
می‌نویسد:
«چقدر در قرآن کریم دعوت به پرداخت زکات و ادای زکات است؟ چقدر
کنار ”أَقِیمُوا الصَّلَوٰةَ“ ”ءَاتُوا الزَّکَوٰةَ“ هم آمده است؟ زکات چیست؟ می‌فرمایند
زکات برای خرما است، برای کشمش است، برای گندم و جو است. آیا آنچه که انسان از طبیعت
برداشت می‌کند فقط همین است؟ محصولاتی که هست همین است؟ دانه‌های روغنی در مناطقی
که وجود دارد مثل استان گلستان، آنجا چه؟ آن جاهایی که کشت‌شان پنبه است، آنها چه؟
شما می‌گویید که کسان
♨️ اطلاع از میزان فطریه و کفاره + پرداخت
‍ ✅دفتر رهبر معظم انقلاب مبلغ زکات فطریه وکفاره ۹۸ را اعلام کرد:
فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به‌عنوان طعام محسوب می‌شوند.
 بر اساس محاسبات صورت‌گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه‌ی سه کیلو گندم، ۸۰۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به‌عنوان فطریه کفایت می‌کند. اما هم‌وطنان می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، سه کیلو از آن یا معا

شرحِ دردیست که یک مرد دچارش باشدصد گره ؛ کور تر از کور به کارش باشد

زخمی ام مثل شبانی که از اقبال کجشپسر حاکم شهر عاشق یارش باشد

حال آن مجرم محکوم به اعدامی کهمادرش گریه کنان شاهد دارش باشد

یا شبیه پدری پیر که بیمار شده ستانتظار پسری تا که کنارش باشد

حس تلخیست دلت برف بخواهد اماروزگاران وسط فصل بهارش باشد

کهنه بغضیست که در سینه نهفته ست ولیمرد آنست که آرام و قرارش باشد 
شاعر: علی باقری

با تشکر از دوست عزیز: 
мдjiD ××آریایــــــ
زکات علم، نشر آن است، نشر علم نیز نشانه و ابزار خردمندی است. 
مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار
باید همه ما تجربیات و علم مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم، آنگاه همه ما خواهیم توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشیم. 
یکی از عوامل بسیار مهم
در اعتماد به یک شرکت بیمه، توانمندی مالی آنست. چرا که یک شرکت بیمه باید همواره
توان ادای تعهدات خود را داشته باشد. در خصوص بیمه پاسارگاد باید گفت که این شرکت
تنها بخشی از هلدینگ بزرگ گروه
مالی پاسارگاد است که توانمندی مالی بسیار بالایی دارد و در چند سال گذشته
همواره توسط شرکت بیمه مرکزی از این منظر در سطوح بالا قرار گرفته است.

بیمه عمر پاسارگاد
اسرار کهکشان راه شیری

دانشمندان دریافته اند که جهان در۱۵ میلیارد سال قبل براثر انفجار یک ماده با جرمی بسیار زیاد معادل آنچه در هستی وجود دارد، بوجود آمده است. در این فضای بیکران میلیاردها کهکشان، منظومه، ستاره، سحابی (توده های عظیم گاز)، سیاه چالهای فضایی و بسیاری اجرام ناشناخته دیگر وجود دارند، حال سؤال اینست که:»ما کجای این فضای بیکران هستیم؟«خانه ما در یکی از این کهکشانها بنام راه شیری قرار گرفته است. این کهکشان از مرکز انفجار بزرگ، د
آب حیات است پدر سوختهحب نبات است پدر سوختهوه چه سیه چرده و شیرین لب استچون شکلات است پدر سوختهآب شود گر به دهانش بریتوت هرات است پدر سوختهتا بتوانیش بگیر و بکنوم و صلات است پدر سوختهمی نرسد جز به فرومایگانخمس و زکات است پدر سوختهسخت بود ره به دلش یافتنحصن کلات است پدر سوختهتنگ دهان. موی میان. دل سیاهعین دوات است پدر سوختهاحمد و از مهر چنین منصرفخصم نجات است پدر سوختهبا همه ناراحتی و بد دلیخوش حرکات است پدر سوختهقافیه هرچند غلط میشودباب لواط
این شبه داستان نه داستان است و نه به هیج وجه تاریخ!!!

مردی بلند بالا با چهره ی سیاه سوخته و شکمی برآمده و ریش هایی سیاه تر از قیر و سبیل تراشیده شده رو به مالک گفت: یا شیخ! من همان شب به تو گفتم: ما برای مشورت به خیمه ی تو آمده ایم، اما تو پیش از آنکه ما حرفی بزنیم تصمیم خود را گرفته بودی و مشورت لازم نداشتی، چرا وقت ما را گرفتی. الآن هم وسط این چادر ها ایستاده ای که بگویی: حرف من یکی است، دوتا نمی شود؟
مالک نگاه خشم آلودی به آن مرد کرد و خواست حرفی ب
خب، آزمون نظام مهندسی رو دادیم و تموم شد رفت. نظارت رو خیلی خوب دادم. طراحی هم لب مرز.
به لطف یکی از دوستان توی یه گروهی عضو شدم که مال یکی از اساتید معروف آزمون نظام بود و اونجا شاگرداش رفع اشکال میکردن. قبل و بعد آزمون توی گروه فعال بودم و سوال میکردم جواب میدادم. باعث افزایش تسلطم شد. بعد آزمون دیدم اکثر سوالا رو حل کردم و بقیه شم میتونم حل کنم (سوالا از طریق عکس منتشر شد بعد آزمون) هیچی دیگه نشستم یه پاسخنامه تشریحی مفصل برای آزمون نوشتم! به چ
تشریفات ترنه
اولین و مهمترین ویژگی یک تشریفات موفق تیم مدیریت آنست بعبارتی باید تجربه و توان کافی در اداره کردن یک جشن را داشته باشد
برگزاری موفق تشریفات عروسی، معمولا آسان نیست و نیاز به صرف وقت و انرژی و برنامه ریزی دارد. از آنجا که اکثر مردم فقط یک بار عروسی می کنند، بنابراین شاید تجربیات برگزاری موفق تشریفات عروسی، در بین نزدیکان شما انگشت شمار باشد. اما نکاتی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد، ن
تشریفات ترنه
جایی جمله‌ای آلبرکامو خواندم که گفته بود:" به آنچه که ما را به برخی از انسان ها وابسته میکند نام عشق ندهیم." راستش از آلبرکامو رمان بیگانه‌اش را که خواندم تا یک هفته بعد در خلا بودم.حس میکردم چطور یک شخصیت اینقدر بی‌تفاوت، بی‌احساس و کرخت می‌تواند نسبت به زندگی مسایلش و اطرافیانش باشد. این رمان آنقدر قوی بود از نظرم که شخصیت اول داستان را کاملا احساس می‌کردم وقتی خواندمش.یکجور بی‌تفاوتی افسرده‌وار...بعد از آن تصمیم گرفتم سراغ کامو نروم خ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها